Killing Joke – Pylon

dnia

_DSC0217

Jestem zakochany w tym albumie. No właśnie dziwne, bo nie jest to muza, która nadaje się do słuchania gdziekolwiek i kiedykolwiek. Tego się nie da słuchać w domu na głośnikach bo żona krzyczy. Nie puścisz tego w aucie bo się zagapisz i nie wyrobisz na zakręcie, szczególnie na takim lodowisku jak jest obecnie. Nie zapodasz tego na słuchawkach wieczorem z psem bo jeszcze przypadkiem dostaniesz zawału po tym jak ktoś Cię skupionego na muzyce minie po ciemku.

Wszystkich tych rzeczy doświadczam ostatnio! Jednak wciąż nie mogę się oderwać od tych mechanicznych rytmów, niepokojących, przerażających i przygnębiających tekstów.

Zaczęło się od utworu War on Freedom – od razu go polubiłem! Jest tak genialnie chwytliwy, że już po pierwszych riffach wydaje się, że go znasz od zawsze. To przez reminiscencję. No bo jakże może podobać mi się piosenka, którą pierwszy raz słyszę? Nawet Kasia powiedziała „Fajne to!” A dostać od Kasi takie uznanie to największa nagroda dla tworzących już 40 lat panów z Killing Joke. Nie zdziwię się jak to będzie ich ostatnia płyta!

_DSC0218

Nie będę się rozwodził nad poszczególnymi utworami. Jest to po prostu świetna muzyka! Ciężko mi znaleźć faworyta. Wspomniane wcześniej War on Freedom porywa rytmem. Bębny w Autonomous Zone sprawiają, ze nóżka wciąż tupie – no i genialne dudy – 7minut, a nie można się nudzić! Dawn of the Hive wprowadza w głowie amok! Kocham taki stan!

Najbardziej optymistyczny na płycie jest chyba Big Buzz – tekstowo i muzycznie! Genialny jest New Cold War – jak Jaz Coleman wrzeszczy masz ochotę mu wtórować!

Cały album jest rytmiczny, wchodzi do głowy i już nigdy z niej nie wyjdzie! New Jerusalem zaczyna się cudownym delikatnym wprowadzeniem, piękne tempo – a już za chwilę chaos ! Co ciekawe pomimo tak ciężkich tematów powoduje w moim serduchu ogromną radość – po prostu Euphoria! W Delete oraz I am the Virus czy też kończącym albumie i kończącym album Into the Unknown można znaleźć ukojenie po ciężkim dniu!

Żałuję jedynie, że nie zaopatrzyłem się w jego wersję Deluxe z dodatkowymi utworami! Tak poza tym – ten album to top 2015!

Jeden Komentarz Dodaj własny

  1. Rolu pisze:

    Żałuj bo kawałki z wersji deluxe są na prawdę świetne;)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s